Жовті Води. ДНЗ № 24








Администрация

ПРОТОКОЛ №5

ЗАГАЛЬНИХ  ЗБОРІВ КОЛЕКТИВУ, БАТЬКІВСЬКОГО КОМІТЕТУ ТА ГРОМАДСЬКОСТІ   ДНЗ №24 «ТЕРЕМОК»

від 01.06.2017р.

Присутні:

Батьки вихованців : 30 осіб

Члени колективу:  15 осіб

                                                                 Порядок денний

1.      Звіт завідувача коммунального дошкільного навчального закладу(ясла-садок) №24 «Теремок» Поди В.І. про діяльність закладу за період 2016-2017н.р.

Слухали:

 Завідувач Пода В.І. звітувала про діяльність дошкільного закладу за період 2016-2017 н.р.

 

 «Теремок» - маленька Країна дитинства, звідки бере початок могутня ріка людського життя. І сьогодні, кожного дня 62 веселих, допитливих, життєрадісних малюка відчиняють двері нашого привітного дому, де турботою та піклуванням оточують творчі, талановиті, люблячі педагоги.

Основні завдання щорічного звітування завідувачем коммунального дошкільного навчального закладу(ясла-садок) №24 «Теремок» забезпечення прозорості, відкритості та демократичності управління навчальним закладом .

Жовтоводський дитячий навчальний заклад №24 «Теремок» функціонує з 1954 року. Розрахований на 45 місць.

На  2016-2017 навчальний  рік укомплектовано заклад 3 групами.

Група ясельного віку»Дзвіночки» – 17 дітей;

І різновікова група «Краплинки» - 21 дітей;

ІІ різновікова група «Чомусики» - 23 дитини.

У своїй роботі садок керується «Законом про дошкільну освіту», «Положенням про дошкільний навчальний заклад», базовими нормативними документами

Педагогічний процес забезпечують 22 працівника, із яких завідуюча, завгосп, старша медична сестра, музичний керівник,, психолог, 6 вихователів, 4 помічника вихователя,2 кухаря, підсобний робітник, 4 сторожи.

 Освітній рівень педагогів:

– мають вищу освіту –   3.;

– базову вищу – 6.

Навчально-виховна діяльність здійснюється під керівництвом завідуючої, яка і організовує методичну роботу з педкадрами, здійснює всі види контролю, є відповідальною за організацію роботи з попередження дитячого травматизму та проводить роботу з питань охорони праці.

Освітня діяльність дошкільного навчального закладу спрямована на  роботу над науково-методичною проблемою : «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства»

ІІ етап роботи (Організаційно-моделюючий)

Пріоритетним напрямом діяльності дошкільного навчального закладу є : «Освіта для сталого розвитку – новий напрям у сучасній освіті в ДНЗ»

Завдання:

®                формування у дітей початкових уявлень про дії та поведінку, що орієнтовані на сталий розвиток, необхідних для свідомого вибору способу власного життя;

®                усвідомлення старшими дошкільниками необхідності збереження ресурсів Землі та особистої причетності до майбутнього суспільства і природи;

Кожна група ДНЗ працює за певним напрямком:«Патріотичне виховання», «Економічне виховання»,  «Екологічне виховання» Дошкільний навчальний заклад працює за програмами :

1.      Базовий компонент дошкільної освіти в Україні

2.      Програма розвитку дітей старшого дошкільного віку « Впевнений старт»

3.      Програма розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля»,

4.      Програма розвитку дітей від пренатального періоду до трьох років «Оберіг»,

Парціальні програми: «Веселкова музикотерапія: оздоровчо-освітня робота з дітьми старшого дошкільного віку» , «Граючись вчимося. Англійська мова», програма для дітей старшого дошкільного віку, методичні рекомендації , «Радість творчості», програма художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку, «Грайлик», програма з організації театралізованої діяльності в дошкільному навчальному закладі.

В  роботі з дітьми педагоги використовують такі інноваційні технології:

1.                  «Елементарне музикування» Карл Орф

2.                  «Технологія розвитку творчої особистості»(ТРВЗ)

3.                  «Методика розвитку творчих здібностей» Л.Шульги

4.                  Технологія «Радість розвитку»

На базі ДНЗ №24 працює 4 гуртки:

Назва гуртка

 

Кількість дітей

ПІБ  керівника, посада

Гурток "Домісолька"

вокальний спів

15 дітей середньо-старшого дошк. віку

Даниленко Н.В.

музичний керівник

Гурток «Теремок»

театральна діяльність

16 дітей старшого дошк.віку

Чередниченко С.В.

вихователь І різнов. гр.

Гурток "Веселі барви" – полі художня діяльність

12 дітей середнього дошк.віку

Марченко С.О. вихователь ІІ різнов гр.

Гурток «Happy English»

вивчення англійської мови

13 дітей старшого віку

Головко Ю.М.

 вихователь І різнов.гр.

 

Вихователі постійно підвищують рівень пед..майстерності через самоосвіту, відвідують методичні об’єднання міста та проходять курсову перепідготовку в ДОІППО.

         В  системі методичної роботи з педкадрами модернізуються традиційні і впроваджуються нові форми, інтерактивні методи навчання. 
Так  у вересні 2016р. було проведено День відкритих дверей «Педагоги, батьки і я – «Теремочка» дружна сім’я», де батьки почули  не тільки звіт керівника , а й побачили цікаві презентації груп самими вихованцями.

З 16.01.2017 по 04.02.2017 року. в ДНЗ №24 серед вихованців І та ІІ різновікової групи було проведено моніторингове дослідження «Формування соціальної компетентності дітей середнього та старшого дошкільного віку» , де батьки і діти пізнали багато цікавої інформації з даного питання.

У лютому 2017р. відбулася батьківська конференція «Ефективна взаємодія дошкільного закладу і родини у процесі оздоровлення та фізичного розвитку дітей», яка перетворилася у справжнє народне свято Масляна. Батьки і запрошені педагоги ЗОСШ №5 не тільки отримали корисну інформацію про здоровий спосіб життя, а й брали  участь у народних рухливих іграх  та ярмарку.

У березні 2017р  вихованці та педагоги ДНЗ №24 стартували у міському методичному  марафоні «Основи економічних знань та  формування фінансової грамотності дитини дошкільного віку».  Вихователі Марченко С.О. та Боклаг Ю.І. показали інтегроване заняття «День народження у Бджілки», доводячи усім присутнім, як можна  створити чудові іменини для друга, заощадивши при цьому гроші.

Музичним керівником Даниленко Н.В. було розроблено і впроваджено на протязі року цикл календарно-обрядових свят та розваг, а вихованці І різновікової групи приймали участь у міському  національно-патріотичному фестивалі «Україна – єдина країна» в номінації музично-театральне мистецтво.

На протязі навчального року вихованці та педагоги ДНЗ приймали участь і в житті міста. У жовтні  було випущено відеоролик в ТРК Степ  «Життя садочка «Теремочка», яким привітали усіх педагогів з Днем вчителя.

7 грудня на День місцевого самоврядування діти І різновікової групи привітали зі святом адміністрацію міста Жовті Води жартівливими  віршами-побажаннями, а гурт «Асорті» на міському фестивалі освітянських талантів зайняв  ІІІ місце з піснею «Вишиваночка».

Результати діагностики психолого-педагогічної готовності  старшого дошкільного віку до школи свідчать про високі та достатні показники. Високий рівень 20%, достатній 60%, середній 20%.

Слухали:

Медичну сестру старшу Біду О.В., яка розповідала про раціональне харчування дітей в ДНЗ. Донесла до відома батьків, що харчування дітей в ДНЗ здійснюється згідно з приблизним меню, яке розробляється дієтсестрою відділу освіти Келембет Н.В., та затверджено начальником відділу освіти. Доповіла, скільки дитина повинна по нормі отримувати жирів, білків та вуглеводів в день. Всі ці норми збалансовані, діти отримують 3-х разове повноцінне харчування в розмірі батьківської плати.

Повідомила про те, що постійно лікарем педіатром та медичною сестрою ДНЗ проводяться  обстеження:  гостроти зору, вимірюють зріст, вагу, окружність грудної клітини, плантографія.  Після цього лікарем-педіатром проводиться оцінка стану здоров’я дітей, розділення на групи здоров’я і фізкультурні групи. За даними медичного огляду  складаються листи здоров’я на дітей кожної вікової групи                         

Групи здоров’я

2014 р.

2015 р.

2016 р.

Кількість дітей

%

Кількість

дітей

%

Кількість дітей

%

І група

62

76,5

58

80,5

58

82,8

 

 

 

 

 

 

 

ІІ група

19

23,5

14

19,5

12

17,2

Порівняльний аналіз за кількістю хвороб свідчить: в 2013р було 147 випадків, а в 2016 лише 70.

Слухали:

Завідувача Поду В.І. про співпрацю з батьківською громадою та матеріально-технічне забезпечення ДНЗ.

Батьківською громадою постійно вирішуються нагальні поточні питання, удосконалюється  створений розвивальний простір, набувають сучасного оновлення групові приміщення ДНЗ, значних позитивних змін зазнав ландшафтний дизайн кожної вікової групи.

Щомісяця випускається інформаційна газета «Вісник садочка-«Теремочка» , яка вміщає в себе такі рубрики: «Святкові події», «Новини Теремка», «Скарбниця благодійності», де висвітлюється звіт батьківського комітету про витрати батьківських внесків. Ця інформація також відображається на сайті ДНЗ.

Матеріально-технічне забезпечення створюється за допомогою батьківських внесків, шефської допомоги та бюджетних коштів.

Враховуючи те, що заклад працює вже понад 60 років, зношеність  обладнання, меблів, м’якого інвентарю стоїть одним з першочергових завдань. Так є гостра потреба в заміні меблів на більш сучасні, в заміні ігрового обладнання на майданчиках, ремонті покрівлі, та в  ремонті ігрових майданчиків.. Також є необхідність в ремонті і удосконаленні водопровідної та каналізаційної системах. Все це вимагає чималих матеріальних затрат, тобто коштів, яких в садку не вистачає.

На протязі  2016-2017 років  було придбано:

1.                  Іграшки(333 грн)

2.                  Лампочки(40,60 грн)

3.                  Посуд (1060 грн.)

4.                  Медикаменти (106 грн)

5.                  Заміна лічильника холодної води (1750 грн.)

6.                  Пошив костюмів (1000 грн)

7.                  Коники на палиці (128 грн)

8.                  Водонагрівач  (1802 грн)

9.                  Неоновий глазок (28 грн)

10.              Заміна труб (147 грн)

11.              Дзвінок на двері (140 грн)

12.              Термометри в холодильник (90грн)

13.              Буд.матеріали (3024 грн)

14.              Картріджі в принтер (805 грн)

                             Разом – 10080 грн

Шефи (шафа для хліба) – (1000 грн.)

 

Аналізуючи активну участь батьків у житті закладу, тісну співпрацю протягом року сподіваємося на подальше розуміння та підтримку діяльності дитячого садка на створення комфортних життєвих умов перебування в дитячому садку.

Ми  прагнемо сьогодні відкрити світ дитині так, щоб в майбутньому вона його розуміла. Розширити ступінь свободи малюка, забезпечити право на повноту життя, допомогти дитині бути щасливою – наша головна мета.

 

Запитання від батьків:

1.      Чому не виділяються кошти бюджету на придбання дитячих меблів?

2.      Яке заплановане меню для дітей на літній оздоровчий період?

3.      Як дошкільний заклад постачається продуктами харчування?

Результати таємного голосування (оцінка діяльності закладу)

оптимально – 43

добре-2

незадовільно - 0